Peşinatsız Ev Kredisi Veren Bankalar Listesi

Konut kredisi kullanım koşullarını belirleyen Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu (BDDK), evin en fazla %80’ine kredi verilebileceğini açıkça belirtmiştir. Fakat bazı bankalar özel koşullar belirleyerek evin %100’üne kadar konut kredisi kullandırabiliyor. Peşinatsız ev kredisi veren bankalar; QNB Finansbank, Akbank, Garanti BBVA ve Türkiye İş Bankası’dır. İçeriğimizde bu bankaların peşinatsız ev kredisi için aradığı koşullara, faiz oranlarına ve gerekli belgelere yer verilmiştir.

Peşinatsız konut kredisi veren bankaların listesi 2019

QNB Finansbank Peşinatsız Ev Kredisi

Sabit faiz oranı ve 180 aya kadar vade seçeneğiyle peşinatsız ev kredisi veren QNB Finansbank, uygun faiz oranlarıyla hizmet sağlıyor. Ev kredisi faiz oranları kredi vadesine göre farklılık göstermektedir. 120 aya kadar vade tercih edilmesi halinde QNB Finansbank konut kredisini %1,35’ten başlayan faiz oranları sunmaktadır. Çiftçiye özel konut kredisi faiz oranıysa %1,72 olarak belirlenmiştir. Bankanın peşinatsız konut kredisinden yararlanabilmek için mevcut evinizin ve satın almak istediğiniz evin ipotek edilmesi şartı bulunuyor. Ayrıca konutun tapuda mesken olarak belirtilmesi gerekmektedir. QNB Finansbank peşinatsız ev kredisi için gerekli evraklar şöyledir:

  • Kredi kullanılmak istenilen konutun tapu fotokopisi
  • C kimlik numarası bulunan nüfus cüzdanı & kimlik belgesi
  • Adınıza kayıtlı güncel tarihli bir adet fatura
  • Gelir belgesi veya maaş bordrosu

Ekspertizin belirlediği tutar dahilinde konut kredisi limiti belirlenecektir. Ödeme planı müşteriye göre esnek yapıda hazırlanır. Peşinatsız konut kredisi başvurusu QNB Finansbank şubeleri veya internet sitesi üzerinden alınmaktadır.

Akbank Peşinatsız Ev Kredisi

Değişken veya sabit faiz seçenekleriyle ev kredisi kullanabileceğiniz Akbank, %1,17’den başlayan faiz oranlarıyla hizmet vermektedir. Akbank peşinatsız ev kredisi kullanırken, ikinci bir konutun (kendinize, ailenize veya 3. şahsa ait) teminat olarak gösterilmesi gerekiyor. Değişken faizli mortgage tercih edilmesi halinde piyasa faizlerine göre kredinizin faizleri düşer veya artar. Maksimum faiz oranı sözleşmede belirtilen oranı geçemeyecektir. Akbank peşinatsız ev kredisi vadesi maksimum 120 aydır. Konut kredisi başvurusunda istenilen belgeler şunlardır:

  • C. kimlik numarası bulanan nüfus cüzdanı, pasaport veya sürücü belgesi (aslı ve fotokopisi)
  • İkametgah belgesi veya son döneme ait fatura
  • Gelir belgesi (maaş bordrosu, vergi levhası ve emekliler için hesap cüzdanı)
  • Beyan edilen evin yapı kullanım izin belgesi ile tapu fotokopisi

Türkiye İş Bankası Peşinatsız Ev Kredisi

Mevcut evinizi satmayı düşünüyorsanız, Türkiye İş Bankası’ndan satın almak istediğiniz evin %100’üne kadar kredi imkanından yararlanabiliyorsunuz. Bankanın “Evden Eve Ev Kredisi” ürünü, evinizi satmanız için 6 aylık bir süre belirlemektedir. Böylece evinizi satmayı beklemeden yeni ev için kredi kullanabiliyorsunuz. Türkiye İş Bankası peşinatsız ev kredisi, indirimli faizli, eşit taksitli, artan taksitli, azalan taksitli veya balon ödemeli seçenekleriyle sunuluyor. Peşinatsız ev kredisi için Türkiye İş Bankası şubelerine uğrayabilir veya internet sitesini ziyaret edebilirsiniz.

Garanti BBVA Peşinatsız Ev Kredisi

Garanti BBVA, sabit veya değişken faiz türüyle peşinatsız ev kredisi hizmetini 240 aya varan vade seçenekleriyle sunuyor. Garanti BBVA peşinatsız ev kredisi üründen yararlanmak isteyenler, sahip olduğu bir ev ile yeni evin ipotek karşılığında hizmet alabilecektir. Her iki konut için banka ekspertiz göndereceğinden iki ekspertiz ücreti talep edilecektir. Peşinat ödemeden %100 mortgage hizmeti için Garanti BBVA internet sitesi veya şubelerinden başvuru yapılabiliyor.

Peşinatsız ev kredisi veren bankalardan yalnızca TL cinsinden hizmet alabilirsiniz. Sabit faizli konut kredisi ürünlerinde vadeden önce ödeme yapılması halinde, 36 aydan az vadelerde %1, 36 aydan fazla vadelerde ise %2 erken kapama cezası uygulanmaktadır.